What’s the Strategy? What strategy should we follow in Steemitte? // Strateji nedir? Steemitte’de nasıl bir stratejiyi takip etmeliyiz? [EN // TR]

[EN]

http://www.somutstrateji.com/uploads/default/blog/aa197be06a37f833b730a85b0c8c81fd_big_r.jpg

Hello everyone,

I realized I haven’t written personal development in a long time. Inspired by the writings on a book I read, I want to tell you my thoughts about strategy, and I want to talk about how we can develop a strategy in Steemitte. Let’s get started.

source

First, I want to start with the definition of strategy. The strategy is a word that has reached the present day as a military term and is considered a forward-looking planning system by calculating the contribution of plans and studies to be held in the long run. In fact, the strategy may not always be forward, but a good strategic move can also be significant in the instant crises.

The strategy is not what cards we have, but the art of how we play with the cards that we have. It’s always like this, and it’s never foolproof. Life always presents something to us, and it’s how we react to what it offers. Strategy is an important factor in planning and managing our lives. Many people are doomed to shrink or even disappear if they cannot adapt to the conditions of their situation.

source

If we consider strategy through companies, many major firms are very important to R & D studies. Many large companies spend millions of dollars on R & D work. What do you think might be the cause? Of course, to be prepared for the time and the years to come. This is a strategy method. The companies that did not do this are doomed to shrink or even disappear, as I said earlier.

source

Imagine, years ago, when the cars were gone, there were horses, and there was a job called a horse-riding blacksmith at the horses ‘ feet. With the production of cars, the job called the blacksmith has been eliminated. There are a lot of situations like this. More recently, when you were looking at the houses there were stoves and everyone was buying a tube to satisfy their needs like cooking and washing. With the natural gas coming, there’s no tube in the house. They used to pass in vans and tubes. Has anyone seen it? Maybe you can still see where there’s no natural gas. However, the strategic plan should draw a path and adapt to these developments.

So, what kind of strategy should we follow in Steemitte? 

I don’t really know the answer to that, I’m a steemit user for about 10 months. Maybe I’m not a very successful user. But when I look at people who are successful and use Steemiti effectively, I see that the most important thing is Steem Power. Many great steemit users are able to draw attention and progress successfully thanks to Steem Powers. What is actually going to be done is simple, but many users are writing blogs on this platform without investing, making publications and sharing music and trying to be successful. There are also successes, but Steem Power is not as effective as those that are, and they are constantly trying to move on to platforms, depending on the people.

source

It’s a great time to actually take Steem and turn it into Steem Power at the moment. However, in my country in Turkey, the price of the dollar is too extreme to reach the number of steem because of the situation is not even a question, unfortunately. But for those in other countries it is really an advantage and if there are possibilities, Steem takes more than enough to be an effective user on the Steemit platform.

Today’s topic was strategy. Whether it is addressed as a personal development issue or not, if you do not have a strategy, you may be unlikely to catch success in your life. In this case, I think personal development is acceptable because it concerns you. See you in the next article.

Have a nice day.

[TR]

Herkese Merhaba,

Farkettim ki uzun zamandır kişisel gelişim üzerine yazılar yazmıyorum. Okuduğum bir kitaptaki strateji üzerinde yazılardan esinlenerek sizlere strateji hakkında düşüncelerimi anlatmak istiyorum ve Steemitte nasıl bir strateji geliştirebiliriz hakkında konuşalım istiyorum. Hadi başlayalım.

source

Öncelikle stratejinin tanımından başlamak istiyorum.Strateji, askeri bir terim olarak günümüze kadar ulaşmış bir kelime olup uzun vadede yapılacak olan planların ve çalışmaların bize olan katkısını da hesaplayarak ileriye yönelik düşünülen planlama sistemidir. Aslına bakarsanız strateji her zaman ileriye yönelikte olmayabilir anlık krizlerde de iyi bir stratejik hamle önemli olabilir.

Strateji elimizde hangi kartlar olduğuna değil, elimizdeki kartlarla nasıl oynadığımız sanatıdır. Bu her zaman böyledir ve hiç şaşmaz. Hayat her zaman bizlere bir şeyler sunar ve bu sunduğu şeylere karşılık bizim nasıl tepkiler verdiğimizde ibarettir. Strateji ise hayatımızı yönetmede, planlamada önemli bir unsurdur. Bir çok kişi bulunduğu durumun şartlarına ayak uyduramadığı takdirde küçülmeye ve hatta yok olmaya mahkumdur.

source

Stratejiyi şirketler üzerinden düşünürsek eğer birçok büyük firma AR-GE çalışmalarına fazlasıyla önem veriyor. Birçok büyük firma milyonlarca doları AR-GE çalışmaları için harcıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Tabi ki bulunduğu zamana ve gelecek yıllara hazırlıklı olmak için. Bu bir strateji yöntemidir. Bunu yapmayan firmalar ise az öncede dediğim gibi küçülmeye hatta yok olmaya mahkumdur.

source

Düşünsenize yıllar önce arabalar daha yokken atlar vardı ve atların ayaklarına nal çakan nalbant denilen bir meslek vardı. Arabaların üretilmesiyle beraber nalbant denilen meslek ortadan kalkmış oldu. Böyle birçok durum var aslında. Daha yakın bir zamana bakıldığın ise eskiden evlerde sobalar vardı ve herkes yemek pişirmek, yıkanmak gibi ihtiyaçlarını karşılamak için tüp satın alıyordu. Doğalgazın gelmesiyle birlikte evlerde tüp kullanan kalmadı. Eskiden kamyonetlerle tüpçüler geçerdi. Artık gören var mı? Belki doğalgazın olmadığı yerler varsa hala oralarda görebilirsiniz. Ancak stratejik plan kimseler bu gelişmelere karşı bir yol çizmeli ve ayak uydurmalıdır.

Peki steemitte nasıl bir strateji izlemeliyiz? 

Bunun cevabını aslında bende bilmiyorum yaklaşık 10 aydır steemit kullanıcısıyım. Belki de çok başarılı bir kullanıcı değilim. Ama başarılı ve steemiti etkili kullanan kişilere baktığım zaman en önemli şeyin Steem Power olduğunu görüyorum. Birçok büyük Steemit kullanıcısı Steem Powerları sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi ve başarılı şekilde ilerlemeyi sağlıyorlar. Aslında yapılacak olan şey basit ama birçok kullanıcı yatırım yapmadan bu platformda bloglar yazıp yayınlar yapıp müzikler paylaşıp başarılı olmaya çalışıyor. Başaranlar da var tabi ancak Steem Power’ı olanlar kadar etkili değil ve sürekli platformlara, kişilere bağlı şekilde ilerlemeye çalışıyorlar.

source

Şu sıralar aslında Steem alıp Steem Power’a dönüştürmek için harika bir zaman. Ancak bulunduğum ülke olan Türkiye’de doların fiyatının çok uçuk rakamlara ulaşması sebebiyle Steem almak gibi bi durum söz konusu bile değil maalesef. Ancak diğer ülkelerde olanlar için bu durum gerçekten bir avantaj ve eğer imkanları varsa Steem almaları Steemit platformunda etkili bir kullanıcı olmak için fazlasıyla yeterlidir.

Bugünkü konumuz stratejiydi. Kişisel gelişim konusu olarak ele alınır mı pek bilememekle beraber eğer bir stratejiniz yoksa hayatınızda başarıyı yakalama ihtimaliniz düşük olabilir. Bu durumda kişisel gelişim yani sizi ilgilendirdiği için kabul edilebilir diye düşünüyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir