KARAMSARLIĞI YENMEK İÇİN 5 TAVSİYE – 5 TIPS TO DEFEAT PESSIMISM [TR / EN]

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere bu sıralar hepimizde olan karamsarlığı yenmek için 10 tavsiyede bulunmaya çalışacağım. Öncelikle kendi karamsarlığımın sebebi ve steemitte birçok arkadaşın karamsarlık sebebinden bahsederek başlamak istiyorum. Hepiniz biliyorsunuz ki kripto piyasası hepimizi karamsar yapmaya mahkum etti ve etmeye de devam edecek gibi gözüküyor. Aylardır sürekli küçük bir yükseliş ardından süzülerek bir düşüş izliyoruz. Bu baya uzun bir süredir böyle ve artık görüyorum  ki bir çok kişide dayanacak hal kalmadı. Haklı olarak bu durumdayız tabi ki. Uzun uğraşlar sonucu verdiğimiz emekler neticesinde kazandığımız paralar fazlasıyla düştü. Bu durumda bizi karamsarlığa itiyor. Ancak biraz araştırma sonucu karamsarlığı bir miktar azaltmak için birkaç tavsiye öğrendim. Bir kaç tavsiyede de ben bulunacağım. Umarım sizi biraz rahatlatır.

source

Hadi başlayalım:

1-  Şunu unutmamalıyız ki ne kadar çok negatif şeyler düşünürsek o kadar başarısız işler yaparız. Yani ne yaparsak yapalım hayatımızda bunu bir felsefe haline getirmeye çalışmalıyız. Her yaptığımız işte pozitifliği yakalarsak bize geri dönüşü başarı olarak yansıyacaktır.

2- Yaşadığınız başarısızlıkları bir tecrübe olarak düşünüp o hataları bir daha yapmamaya çalışmalıyız. Kötü tecrübeler iyi başarılı getirebilir.

3- Yaptığınız işlerde insanlar tarafından eleştirilebilirsiniz. Bu durum bizlerin motivasyonlarını düşürebilir. Ancak karamsar olmayan insanlar bu durumu kendi aleyhine çevirip daha da motive oluyorlar. Bunu yapmayı deneyebilirsiniz.

4- İyimser insanlarla iletişim sağlayın. Yani çevrenizde karamsar insanlar fazlaysa sizde öyle olursunuz. Ama çevrenizdeki insanlar pozitif, güler yüzlü ve polyanna gibi olursa daha minimal düşünüp canınızı sıkmaya çalışmazsınız. Dolayısıyla karamsarlıktan bir nebze olsun uzaklaşmış olursunuz.

5- Birçoğumuz bir şeyler yaparız. Başarılı veya başarısız oluruz. Ancak bir işi denedik ve başarısız olduk diye hemen karamsar olmak gerçekten saçma bir durum.Daha gençsiniz ve hayattan alacağınız fazlasıyla şeyler var.Bu nedenle karamsarlık pes etmek demektir benim gözümde. Siz ne karamsarlığa düşün ne de pes edin. Daha fazla inat edin ve yapamadığınız şeyin üzerine gidin ki karamsarlığınızı yenebilesiniz.

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim.Umarım az da olsa işinize yarar. Sizinde karamsarlık üzerine yaptığınız çözümler varsa aşağıya yorum olarak yazarsanız sevinirim. Ayrıca ne olacak bu STEEM&SBD ‘nin hali??

İYİ GÜNLER…

 

Hello everyone,

Today, I will try to give you 10 advices to overcome the pessimism of all of us. First of all, I want to start by talking about the cause of my own pessimism and the reason why many friends in Steemitte. You all know that the crypto market has condemned us all to make a pessimistic and it seems to continue to do so. We’ve been following a slight rise in months, followed by a downward glide. It’s been a long time, and I see that many people have no more to endure. We’re right in this situation, of course. As a result of the long endeavours, the money we have won has been very much dropped. In that case, he’s pushing us into a mess. But I learned a few advice to reduce some amount of pessimism as a result of some research. I’m going to give you some advice. I hope it relaxes you a little.

source

Let’s get Started:

1- We have to remember that the more negative things we do, the more unsuccessful we do. So whatever we do, we should try to make it a philosophy in our lives. If we catch the positivity in every job we do, the return to us will be reflected in success.

2- We must try to think of the failures as an experience and try not to make those mistakes again. Bad experiences can bring good success.

3- You can be criticized by people in your work. This situation can reduce the motivation of us. But the non-pessimistic people turn this situation against themselves and become more motivated. You can try to do that.

4- Communicate with optimistic people. So if you have a lot of pessimistic people around you, so are you. But if the people around you are positive, friendly, and like Pollyanna, you don’t have to think about it more minimally and try to bore you. So you can get away with a little bit of pesturism.

5- Many of us do something. We will succeed or fail. But we’ve tried a job and it’s really absurd to be so depressed that we failed. You’re young, and you’ve got a lot of life to take. That’s why pessimism means giving up in my eyes. Don’t you worry or give up. Be more stubborn and go over what you can’t do so you can defeat your pessimism.

Thank you for reading. I hope it helps you a little bit. If you have solutions to pessimism, please write down as a comment. And what will happen to this Steem & SBD?

Have a nice day.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir