Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #37 // Honda S600

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere Klasik Araba Serisi’nin 37. otomobili olan Honda S600‘ü anlatmak istiyorum. 1964-1966 yılları arasında üretilen bu otomobili inceleyelim.

source

Honda S600, bir  fastback coupe olarak 1964 yılında üretilmeye başlanmıştır. Honda S600‘ün uzun bir tarihi yok bakıldığı zaman sadece 2 yıl üretimi yapılmış ve sonrasında üretimi yapılmamıştır. Zaten bu iki yıl içerisinde otomobilin tasarım açısından çok köklü değişiklikler yapılmamıştır.

source

Tasarım açısından çok dikkat çekici bir otomobil olmaktan çok daha herkesin sahip olabileceği abartıya kaçmamış ancak hoş bir görüntüsüyle ilgiyi çekmeyi başarmıştır. Aslında bana biraz o yıllarda ki Volkwagen otomobillerini andırdığını da söylebilirim.

source

Bu arada Honda S600, dışarıya pazarlanan ilk otomobildir. Sanırım en büyük değişimi sağda olan direksiyonunun sol tarafa yerleştirilmesidir. Çünkü ihraç edilen yerlerde soldan direksiyonlu otomobiller üretildiği için pazarlama stratejisi olarak düşünülmüş olabilir.

source

Tasarım olarak gerçekten sempatik ve dikkat çekici bir görüntüye sahip olan bu Honda S600‘ün, cabrio şeklindeki tasarımı ise gerçekten harika görünüyor. Birde Honda S600‘ün iç tasarımına bakalım.

source

60-70’li yıllarda üretilen iki kapılı spor otomobillerde standart haline gelişmiş deri koltuklar ve kemik direksiyonlar Honda S600‘de de mevcut durumda. İç tasarım olarak diğer klasiklerden dikkat çekici bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Sade ve kullanışlı bir iç tasarım.

Bugün ki Klasik Araba Serisi’nde Honda S600‘ü anlatmaya çalıştım umarım keyifle okumuşsunuzdur. Ayrıca okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere kendinize iyi bakın

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir