Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #36 // Honda (Acura) NSX

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere Klasik Araba Serisi’nin 37. otomobili olan 1970’li yılların efsanlerinden Alfa Romeo Montreal‘i tanıtmaya çalışacağım. Hadi başlayalım.

source

Öncelikle Alfa Romeo markasından bahsetmek istiyorum biraz. Alfa Romeo, 1910 yılında İtalya'da kurulmuş bir otomobil markasıdır. Günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış köklü bir markadır. İtalyan otomobilleri tasarım anlamında dikkat çekicidir. Alfa Romeo'da bu İtalyan otomobillerini üreten markalardandır.

 

Öncelikle Alfa Romeo markasından bahsetmek istiyorum biraz. Alfa Romeo, 1910 yılında İtalya’da kurulmuş bir otomobil markasıdır. Günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış köklü bir markadır. İtalyan otomobilleri tasarım anlamında dikkat çekicidir. Alfa Romeo’da bu İtalyan otomobillerini üreten markalardandır.

 

 

Alfa Romeo Montreal, 1970 yılında üretime başlayıp 1977 yılında üretimini sonlandırmıştır. İlk olarak 1967’de bir fuarda konsept otomobili olarak tanıtılan Montreal, insanların ilgisini çekmeye başlayınca üretilmeye başlanmıştır.

source

2,6 Litrelik bir V8 motora sahip olan Montreal, 5 ileri vitese sahip bir spor otomobil olarak üretildi. 100 kilometreye 7,4 saniyede ulaşan bu otomobilin en yüksek hızı ise 220 km/h dir. Tam bir spor otomobil olarak tasarlanmıştır.

source

Alfa Romeo Montreal‘de benim en çok dikkati yine farlar çekti. Otomobil öylesine agresif öylesine gergin olarak tasarlanmış ki bir spor otomobil olabilir evet ama rakiplerine görüntüsü ile korku veren de bir spor otomobil olarak görünüyor. Sizlerin bu otomobilin farları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir yorum olarak yazarsınız sevinirim.

source

Spor otomobil olduğu için genellikle canlı renkler kullanılmıştır. En çok tercih edilen renkleri ise kırmızı, mavi, yeşil ve turuncudur. Bir de bu otomobilin iç tasarımını inceleyelim.

source

Bence benim gibi birçok kişiyi direksiyonuyla dikkat çekmeyi başardığını düşünüyorum. Gayet kullanışlı bir iç tasarım olduğunu düşünüyorum. 1970’li yıllarda üretilen bir spor otomobile göre gayet normal bir iç tasarım. Başarılı buldum.

Klasik Araba Serisi’nden bugünlük bu kadar bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere kendinize iyi bakın

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir