Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #32 // Plymouth Barracuda

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere Klasik Araba Serisi’nin 32. efsanesi bir Amerikan olan Plymouth Barracuda’dır. Bu otomobil bildiğimiz 1970 lerde Mustangler, Camarolar benzeri özellike Dodge Challenger’a benzerliğiyle Muscle Car denilen otomobillerdendir. Bu klasik arabamız 1964 yılında üretime başlamış ve 1974 yılında üretimi sonlandırılmıştır. Ayrıca üretici firma 2001 yılında da otomobil üretmeyi bırakmıştır. O yüzden pek bilinen bir marka sayılmaz. Sanırım Chrysler firmasıyla bir iş birliği ya da sahipleri aynı kişiler olabilir. Ancak o firmada günümüzde çok aktif sayılmaz.

source

3 Nesil olarak üretilmiş olan bu otomobilin

  • Birinci Nesil 1964-1966
  • İkinci Nesil 1967-1969
  • Üçüncü Nesil 1970-1974 yılları arasında değişmiş ve her nesilde farklı bir kasa yapısı küçük oynamalar ile birlikte değişiklikler göstermeyi başarmıştır.

source

1966’da üretilen bu ilk nesil model çok dikkat çekici olmasada bir sonraki nesillerde kendini toparlamış ve dikkat çekici bir otomobil olmayı başarmıştır.

Arkadan görüntüsü ise fazlasıyla zarif stop lambası bile koymasak mı diye düşünürken abartmayalım diyip küçük bir stop lambasıda koymayı ihmal etmemişler. Ya da masraf oluyor diye böyle yapmışlardır kim bilir.

Bu da 65 modelinin içten bir görüntüsü. Sonradan bir müdahale varmış gibi görünsede orjinali bu şekilde diye gördüm bir çok fotoğrafta görsel açıdan iyi olması içinde bu fotoğrafı seçtim.

Bugünkü Klasik Otomobil Serisi’nde Plymouth Barracuda modelini tanıtmaya çalıştım kendimce. Umarım keyifle okumuşsunuzdur ve ayrıca okuduğunuz içinde teşekkür ederim. Bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere kendinize iyi bakın

 

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir