Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #31 // Volkswagen Karmann Ghia

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere anlatmak istediğim klasik araba bir Alman otomobili olan Volkswagen Karmann Ghia modelidir. Volkswagen Karmann Ghia, 1957-1974 yıllarında üretimi yapılan bir klasik otomobildir.

source

Almanya’nın savaştan sonra ilk otomobillerden olan bu otomobil döneminin en çok satılan otomobillerinden biri olmayı başarmıştır. Zamanla ufak tefek kasa değişiklikleri olmuştur. 1,2 – 1,3 -1,5 ve 1,6 motor seçenekleri sunan bir otomobil üretmişlerdir. Volkswagen’in anlamı şu an pek uymasada özellikle ülkemizde “Halkın Arabası” anlamına gelmektedir. Sanırım bu sebepten dolayı da küçük motorlar üretilerek herkesin almasını sağlamaktır.

source

Dış görüntüsü olarak gerçekten çok hoş ve sade bir kasa yapısına sahiptir. Bu neden beğendiğimi söylemeliyim. Volkswagen’in o zamanki yıllarda ve sonrasında uzun yıllar yuvarlak hatlara sahip olması o zamanların dikkat çekici özelliklerinden olduğunu düşünüyorum. Bu tarz uzun yıllarda bu şekilde ilerledi.

source

İç tasarım olarakta gayet sade ve kullanışlı bir iç tasarıma sahip olan Volkswagen Karmann Ghia kullanışlılık ön planda tutularak üretilmiş bir otomobil gibi görünüyor. Gerçekten önemli bir detay aslında.

source

Bu yazıyı 2004 Kill Bill’deki Volkswagen Karmann Ghia modelini gösterip sonlandırmak istiyorum. Umarım keyifle okumuşsunuzdur ayrıca okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere kendinize iyi bakın

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir