Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #28 // Mercedes-Benz W113 280SL Pagoda

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere anlatmak istediğim klasik araba Mercedes-Benz 280SL Pagoda modelidir. 280SL modeli daha önce anlatmış olduğum Mercedes Benz -300SL Gullwing  modeline benzer bir model. Mercedes-Benz 280SL Pagoda modeli -300SL’e göre daha alt seviye ve 300SL’in çok pahalı olmasından kaynaklı olarak üretilen bir modeldir.

source

“Pagoda” denmesinin sebebi ise arabanın coupe olmasından kaynaklı olarak Uzakdoğulu tapınaklarının çatısına benzetildiği için bu ismi almıştır. Mercedes kalitesi gerçekten o zamanlarda da fazlasıyla kendini belli ediyor.

source

280 Beygir 4,3 litre ve V8 bir motora sahip olan 280SL üzerine motor hakkında konuşmayada gerek yok diye düşünüyorum. Tam bir canavar.

source

İç tasarım olarakta fazlasıyla günümüz koşullarına uygun ve hatta günümüzde üretilen bazı otomobil markalarından bile o dönemlere göre daha iyi bir iç tasarıma sahip olduğunu söyleyebilirim. Zaten baktığınız zaman 280 SL o dönemin spor otomobili olarak tasarlandığı için diğer otomobillere göre biraz daha karakteristik özelliklere sahip bir otomobil. Bu da onu diğer otomobillerden farklı kılınmasına sebebiyet veriyor.

source

Bugünlük Klasik Araba Serisi’nden bu kadar. Umarım okurken keyif almışsınızdır ayrıca okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere kendinize iyi bakın

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir