Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #26 // Ferrari F355

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere anlatmak istediğim Ferrari F355 modeli bir klasik araba sayılmaz, çünkü yakın tarihte (1994-1999) üretilmiş efsane bir modeldir. Bu modeli bende fazlasıyla severim.Umarım sizlerinde sevdiği bir modeldir. Bu yüzden sizlere anlatmak istedim. Hadi başlayalım.

source

Ferrari F355,  3,5 litrelik 380 beygirlik bir V8 motora sahiptir. Zaten bir Ferrari’den bahsediyoruz. Motorunun böyle olması şaşırtmıyor tabiki. F355 modeli Ferrari serisini fazlasıyla temsil ettiğini düşündüğüm bir model. Oyunlarda, filmlerde çokça gördüğümüz alışık olduğumuz bir Ferrari modeli olduğu için midir bilemem ama ben F355 modelini çok beğenirim.

source

Bu modelin bir diğer dikkat çeken özelliği ise meşhur Ferrari kırmızısını çok iyi taşıması ve yanı sıra kırmızı kadar sarı rengide çok popülerdir. Zaten ondan sonraki popüler ise koyu mavi tonlarıdır. İç tasarım olarak ise 94 model bir spor otomobile göre gerçekten fazlasıyla ilgi çekici bir iç tasarıma sahip görünüyor. Gerçi baktığınızda o bir Ferrari. Özellikle vites kutusunun olduğu bölüm o dönemlere göre alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Direksiyon o zamanlara göre normal sayılsada şu an bakıldığında bir hayli büyük görünüyor. Sade ve kullanışlı bir iç tasarıma sahip bir modeli F355.

source

Bugün sizlere Ferrari’nin çok sevdiğim 1994-1999 yılları arasında üretimi yapılan F355 modelini hakkındaki görüşlerimi anlattım. Umarım okurken keyif almışsınızdır. Ayrıca okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere

 

İYİ GÜNLER…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir