Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #25 // Land Rover 88

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere anlatmak istediğim klasik araba bir arazi aracı olan Land Rover 88 modelidir. İlk defa bir arazi aracı anlatıyorum. Bakalım Land Rover 88’i beğenecek misiniz.

source

Land Rover markası birçoğumuzun bildiği gibi bir jip markasıdır. Geçmişten günümüze kadar hep jip üretmeleriyle ve bu alanda çok iyi olduklarıyla bilinir. Gerçekten de günümüzde Land Rover markasının ürettiği araçlar milyonluk değerlerdedir. Bu da üretilen araçların kalitesinin en üst ve en lüks seviyede olmasından kaynaklıdır. O dönemlerde nasıldı pek bilmiyorum jipler hakkında ama tahminimce yinede kalite üst seviyededir.

source

Bu dönemde dikkat çektiği gibi o dönemlere de damga vuran arazi araçlarından olduğunu düşünüyorum. Birçok çeşit modelleriyle 5 kapılı, 3 kapılı veya pick up modeller o zamanlarda da üretilmiştir. Bu araçta dikkatimi çeken şey ise günümüzde bile modası geçmiş olsa bile 2000 yılların başında üretilen jiplerde genellikle yedek lastik arka bagaj kapağında olurken bu modelde ön kaputun oraya yerleştirilmiş şekilde mevcut. Jiplerde yedek lastik dönem dönem yer değiştirebiliyormuş demek ki.

source

İç tasarım olarak incelendiğinde ise önde bulunan lastik görüş açısını etkiler mi bilemedim açıkcası. Ancak koltuklar dışında iç tasarımı beğenmediğimi söylemek isterim. Land Rover  kalitesi yıllar geçtikçe fazlasıyla artmış ve 1970’lerdeki jipleriyle de eminim iyi durumdaydı ancak günümüzdeki kadar etkili miydi bilmiyorum.

Bugünkü Klasik Araba Serimizden bu kadar, okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Bir sonraki seride görüşmek üzere, kendinize iyi bakın

 

İYİ GÜNLER…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir