Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #24 // Tucker 48

Herkese Merhaba,

Kısa bir tatilin ardından tekrardan Klasik Araba Serisine devam ediyorum. Uzun zamandan beri blog yazmıyordum. Tekrardan başlıyoruz. Hadi bakalım.

source

Bugün sizlere anlatmak istediğim klasik araba Tucker 48.  48’den anlayacağınız üzere 1948 üretimi olan bu araç tam bir Amerikan klasiği otomobildir. Dış ve iç tasarımı ile beraber tamamen bir Amerikan özelliklerini taşıyan otomobilin benim için en ilgi çekici noktası ise birbirinden farklı çeşitli renkleridir. Bu renkler gerçekten ilgi çekici ve tekrar tekrar baktıran cinsten. Üretildiği sıralarda mı yoksa sonradan mı boyandığını bilmemekle beraber özel renklerle dikkatimi çekmeyi başardı ve şu an sizlere tanıtıyorum.

source

Bu klasik otomobilin en önemli ayrıntılarından biri ise 166  beygirlik bir yarı uçak motora sahip olmasıdır. Bir otomobilde uçak motoru yerleştirilmiş ve uyumlu şekilde çalıştırabilmeyi başarmışlardır. Gerçekten fazlasıyla ilgi çekici bir klasik efsane. Bu sayede motor ömrünün bir hayli fazla olduğu söyleniyor.

source

İç tasarımı ise gerçekten çok sade ve düzenli şekilde hazırlanmış. Tamamen sürücü odaklı bir ön panel olmakla beraber şu anda üretilen arabalardan bir hayli farklı bir dizayna sahiptir. Sizler böyle bir iç dizayna sahip olan bir otomobili kullanmak ister miydiniz? Cevaplarını yorum kısmına bekliyorum.

Son olarak ise bu otomobilin üreticileri kamusal skandallar yaşayarak firmayı kapatmışlar ve sonrasında herhangi bir üretim sağlanamamıştır. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Bir sonraki Klasik Araba Serisi’nde görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

İYİ GÜNLER…

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir